Vėjo energijos produkcijoje šiuo metu dominuoja horizontalios ašies vėjo turbinos (HAWT). Jos gali būti iškeltos aukštai ore, kur vėjas pučia stipriausiai ir kiekviena turbina gali gaminti daug elektros energijos, tačiau „Kaltech“ („Caltech“) mokslininkai teigia, kad vertikalios ašies vėjo turbinos (VATWs) gali būti žymiai efektyvesnis pasirinkimas.

Paskutinysis tyrimas apie turbinų išdėstymą teritorijoje ir produkcijos gamybą nurodė, kad vertikalios vėjo jėgainės gali būti pastatytos arčiau viena kitos, todėl jos tame pačiame plote pajėgios generuoti 10 kartų daugiau enegijos, nei horizantalios.

Bandymų metu buvo pastatytos 6 skirtingų konfigūracijų vertikalios ašies jėgainės. Atrasta, kad tarpas tarp keturių turbinų diametrų (apie 5 m) pašalina bet kokius aerodinaminius trukdžius tarp turbinų. Horizontalios ašies vėjo jėgainėms reikia 20 turbinų diametro tarpų, kad pašalintų bet kokius aerodinaminius trukdžius, tai būtų apie 1,5 km tarp kiekvienos turbinos. 6 vertikalios ašies jėgainės pajėgios gaminti nuo 21 iki 47 W galios viename kvadratiniame metre, tuo tarpu horizontalių vėjo jėgainių parkas pagamino nuo 2 iki 3 vatų viename kvadratiniame metre teritorijos.

Studija taip pat parodė, kad sukantis kiekvienai vertikalios ašies jėgainei priešinga kryptimi, lyginant su šalia pastatyta jėgaine, visos kartu jos pasisuka greičiau, nes priešingas apsisukimas sumažina kiekvienos turbinos pasipriešinimą, o tai didina efektyvumą.

Apžvelgus visus privalumus, galima pridurti, kad vertikalios ašies jėgainės taip pat yra ir pigesnės, mažesnės, mažiau teršia vizualiai kraštovaizdį, jas galima įrengti ten, kur nėra galimybių horizontalios ašies vėjo jėgainei bei mažiau krenta į akį.