Priešvėjinės vėjo jėgainės turi rotorių, stovintį prieš vėją.
Pagrindinis prieš vėją jėgainių įrengimo pranašumas yra toks, kad kiekvienas vengia vėjo atspindžio už bokšto. Vėjo jėgainių didžioji dauguma turi šį projektą.
Antra, yra taip pat tam tikro vėjo atspalvio prieš bokštą, t.y. vėjas pradeda linkti toli nuo bokšto anksčiau, negu tai pasieks bokštą savarankiškai, net jei bokštas yra apskritas ir lygus. Todėl, kiekvieną kartą rotorius perduoda bokštą, galią nuo vėjo turbinos lašų truputį.
Pagrindinis priešvėjinių projektų trūkumas yra toks, kad rotorių reikia padaryti gana nelankstų, ir padėti kažkokiu atstumu nuo bokšto (kadangi kai kurie gamintojai sužinojo į jų kainą). Be to, prieš vėją mašinai reikia nukrypimo nuo kurso mechanizmo, kad sulaikytų rotorių, stovintį prieš vėją.
Pavėjinės vėjo jėgainės 
Jūs galite pastebėti, kad rotorius turi "susiaurėjimą" toli nuo bokšto. Pavėjinės jėgainės rotorius dedamas ant bokšto apsauginės pusės. Jėgainės turi teorišką pranašumą, kadangi jas galima pastatyti be nukrypimo nuo kurso mechanizmo, jei rotorius ir korpusas turi tinkamą projektą, kuris priverčia variklio korpusą sekti vėją pasyviai. Didelėms vėjo jėgainėms tai yra šiek tiek abejotinas pranašumas, tačiau, kadangi jums tikrai reikia kabelių, kad nuvestumėte srovę nuo generatoriaus. Kaip jūs išpinate kabelius, kai mašina nukrypo nuo kurso pasyviai ta pačia kryptimi laiko ilgą periodą, jei jūs neturite nukrypimo nuo kurso mechanizmo? (Klaidos žiedai ar mechaniniai rinkėjai nėra labai gera mintis, jei jūs dirbate su 1000 ampero srovių). Svarbesnis pranašumas yra toks, kad rotorių gali padaryti lankstesnį. Tai yra pranašumas ir dėl svorio, ir dėl struktūrinės dinamikos mašinos, t.y. ašmenys palinks stipraus vėjo greičiais, tokiu būdu dalyvavimu naštos nuo bokšto. Pagrindinis pavėjinės mašinos pranašumas yra tokiu būdu, kad tai gali būti pastatoma šiek tiek lengviau negu prieš vėją mašina. Pagrindinis trūkumas yra svyravimas vėjo valdžioje dėl rotoriaus, praeinančio per bokšto vėjo atspalvį. Tai gali duoti daugiau nuovargio naštų ant turbinos negu su prieš vėją projektas.