Vėjo jėgainės nukrypimo nuo kurso mechanizmas

Vėjo jėgainės nukrypimo nuo kurso mechanizmas yra panaudotas, kad pasuktų vėjo jėgainės rotorių prieš vėją. Nukrypimo nuo kurso klaida nurodoma iškart kai tik vėjo jėgainė turi nukrypimo nuo kurso klaidą, jei rotorius nėra statmenas vėjui. Nukrypimo nuo kurso klaida leidžia suprasti, kad žemesnė energijos dalis vėjuje pakartos rotoriaus zoną. Jei tai būtų vienintelis daiktas, kuris įvyktų, paskui nukrypti nuo kurso, kontrolė būtų puikus būdas kontroliuoti reikalingą vėjo jėgainės rotoriaus galingumą. Ta rotoriaus dalis, kuri yra artimiausia vėjo šaltinio krypčiai, bus priklausanti didesnei jėgai (lenkiantis sukimo momentą) negu likusi rotoriaus dalis. Viena vertus, tai reiškia, kad rotorius turės tendenciją nukrypti nuo kurso prieš vėją automatiškai, nepriklausomai nuo to, ar mes turime reikalo su prieš vėją veikiančia ar pavėjine jėgaine.
Antra, tai reiškia, kad ašmenys links pirmyn ir atgal sparno vožtuvo kryptimi esant kiekvienam rotoriaus posūkiui. Vėjo jėgainės, kurios veikia su nukrypimo nuo kurso klaida yra priklausančios didesnėms nuovargio naštoms negu vėjo jėgainės, kurios yra nukryptos nuo kurso statmena kryptimi prieš vėją.
Beveik visas horizontalus ašies vėjo jėgainių naudojimas iškeldovo nukrypimą nuo kurso, t.y. jie naudoja mechanizmą, kuris naudoja elektromotorus, ir pavarų dėžės, kad sulaikytų vėjo jėgainę nuo nuokrypimo kurso prieš vėją.

{mosimage} 
Nukrypimo nuo kurso mechanizmas tipiškos 750 kW jėgainės.
Mes galime pamatyti nukrypimą nuo kurso turint aplink išorinį kraštą, ir ratus nuo nukrypimo nuo kurso variklių ir nukrypimo nuo kurso stabdžių viduje. Beveik visi prieš vėją mašinų gamintojai nori stabdyti nukrypimo nuo kurso mechanizmą. Nukrypimo nuo kurso mechanizmas yra aktyvintas elektroninio reguliatoriaus, kuris kelis kartus per sekundę tikrina padėtį vėjo mentės ant turbinos, kad ir kada turbina eina.

Susisukti kabeliai neša srovę nuo vėjo jėgainės generatoriumi bokštu žemyn. Kabeliai bus vis labiau susukami, jei jėgainė atsitiktinai tęs nukrypimą nuo kurso ta pačia kryptimi per ilgą laiką. Vėjo jėgainė yra todėl įrengta su kabeliniu susisukimo skaitliuku, kuris nurodo kontrolieriui, kad atėjo laikas išpinti kabelius. Todėl retkarčiais jūs galite pamatyti vėjo jėgainę, kuri atrodo  kad tai nuėjo įsiutusi, nukrypstant nuo kurso be perstojo viena kryptimi penkiais apsisukimais. Kaip kita saugumo įranga turbinoje yra atleidimo sistemoje. Šiuo atveju vėjo jėgainė yra įrengta su traukimo jungikliu, kuris yra suaktyvintas, jei kabeliai tampa per daug susukti.