Žmonės naudojo vėjo galią bent jau 5 500 metų, kad stumtų į priekį burines valtis ir burlaivius, architektai taip pat panaudojo vėją natūraliai ventiliacijai pastatuose nuo senovinių laikų. Nuo 7-ojo šimtmečio Kristaus metais, vėjo malūnai buvo panaudoti irigacijos pumpavimui ir tam, kad maltų grūdus.
Jungtinėse Valstijose, "vandenį pumpuojančio vėjo malūno išsivystymas" buvo pagrindinis faktorius leidžiantis didelių rajonų ūkininkavimą ir rančų veiklą, kurie neturėjo kitokio prieinamo vandens.
Vėjo siurbliai prisidėjo prie transporto sistemų plėtimo po visą pasaulį, pumpuodamos vandenį iš vandens šulinių garų garvežiams. Daugiaašmenė vėjo turbina  su viršuje esančiu grotelių bokštu, padarytu iš medienos ar plieno, buvo daugelį metų plytinti įranga visuose Amerikos kaimų peizažuose. Pritaikius generatorius ir baterijos bankus, mažos vėjo mašinos aprūpino elektrą izoliuotus ūkius.
1887 m. liepą, Škotijos dėstytojas, profesorius James Blyth, ėmėsi vėjo galios bandymų, kurie pasiekė kulminacinį tašką Jungtinės Karalystės 1891 patente. Blyth 33 pėdų (10 m) aukščio, audeklu vairuota vėjo turbina buvo įdiegta Marykirk Škotijoje ir buvo panaudota, kad gamintų apšvietimą.  Blyth pasiūlė perteklinę elektrą žmonėms Marykirk gatvės apšvietimui, bet nesisekė jo išradimo prekybos vystimąsis.  
Prasidedant 1887-1888 žiemai, Jungtinėse Valstijose, Charles F. Brush pagamino elektrą, naudodamas vėjo varomą mašiną, kuri gamino elektrą jo namams ir laboratorijai apytiksliai iki 1900 metų.
1890-aisiais, Danijos mokslininkas ir išradėjas Poul la Cour konstravo vėjo turbinas, kad sukurtų elektrą, kuri buvo tada panaudojama, vandenilio gaminimui. Jie buvo pirmi to, kas turėjo tapti šiuolaikine vėjo turbinos forma. 
Mažos vėjo jėgainės izoliuotų kaimiškų pastatų apšvietimui buvo plačiai paplitusios pirmoje 20-ojo šimtmečio dalyje. Didesni vienetai, numatyti ryšiui su kompiuterių tinklu, buvo pabandyti keliose vietose, apimdami Jaltą 1931 ir Vermonte 1941. Šiuolaikinė vėjo jėgainių pramonė prasidėjo 1979 nuo nuoseklios Danijos gamintojų Kuriant, Vestas, Nordtank, ir Bonuso vėjo turbinų gamybos. Šitos ankstyvos turbinos buvo mažos pagal šiandienius standartus, kiekviena su 20–30 kW galiomis. Vėjo turbinos gamybai plečiantis į daugelį šalių, leido pakisti jų dydžiui bei galiai.