{mosimage}
1.   pavarų dėžė,
2.   elektrinis generatorius,
3.   nukrypimo nuo kurso mechanizmas,
4.   hydraulikos sistema,
5.   didelio greičio rankena su jos mechaniniu stabdžiu,  
6.   korpusas,
7.   anemometras ir vėjo mentė,
8.   elektroninis reguliatorius,
9.   aušinimo vienetas,
10. bokštas
11. rotoriaus ašmenys,
12. centras,
13. mažo greičio rankena,      
Generatorius
Pastovaus magneto generatorius (PMG) sukonstruotas kaip standartinis el. variklis, sandariai uždarame korpuse be ventiliatoriaus. Rotoriaus guoliai – standartiniai rutuliniai, sutepti visam darbo laikotarpiui.Rotorius pagamintas iš suklijuotų Neodiniumo (NE-Fe-Br) magnetų. Maži magnetai duoda didesnę energijos galią ir rotoriaus konstrukcija yra standesnė bei atsparesnė. Tik statorius turi varines apvijas. Dėl našumo apvijos yra trijų fazių, su specialia F klasės apsauga. Modeliuose Fortis Espada ir PASSAAT korpusas aliuminis, o modeliuose Fortis Montana irAlize – plieninis. Panaudojant specialią statoriaus konstrukciją ir ypatingą apvijų išdėstymą, rotoriaus sukimasis praktiškai priklauso tik nuo trinties guoliuose , kitaip sakant yra mažai veikiamas savo svorio. Elektros srovė generuojama PMG generatoriaus yra labiausiai tinkama akumuliatorių krovimui, elektriniam šildymui ir pan.
Baterijos krovimo reguliatorius
Pagrindinės reguliatoriaus funkcijos yra apsaugoti akumuliatorius nuo perkrovimo ir visiško iškrovimo.
Kai vėjo jėgainė pagamina daugiau energijos nei gali absorbuoti akumuliatorius, reguliatorius nukreipia perteklinę energiją oro šildymui arba per papildomą prietaisą vandens pašildymui.
Jei vartotojas išeikvoja per daug akumuliatoriaus galios, reguliatorius automatiškai išjungia elektros tiekimą ir tik esant pakankamai generatoriaus tiekiamai energijai vėl automatiškai įkrauna akumuliatorius. Reguliatoriai gaminami 12,24,48,120v sistemoms, kitos įtampos – pagal užsakymą.
Sparnuotė
Gaminama iš epoksidinės stiklo pluošto dervos. Tai patentuotas produktas gaminamas presavimo būdu. Kiekvienas sparnas gaminamas atskirai, po to suklijuojamas po 2-3 pagal poreikį. Sparno kraštas padengiamas specialia antierozine medžiaga, nudažomas. Jėgainės posūkio sparnas naudojamas ne tik generatoriaus orientavimui į vėjo kryptį. Originali sparno konstrukcija veikia kaip jegainės apsauga nuo per didelio (uraganinio) vėjo. Esant darbiniam vėjo srautui, posūkio sparnas yra lygiagretus generatoriaus ašiai. Kai vėjo srautas per didelis, posūkio sparnas pasuka generatoriaus ašį atitinkamu kampu nuo vėjo srauto krypties, taip apsaugodamas generatorių nuo perkrovos.
Stiebas
Stiebai gaminami dviejų rūšių ir pageidaujamo aukščio. Stiebai būna vientisų sujungiamų plieno vamzdžių ir konstrukciniai – suvirinti blokais iš plieno kampuočio detalių. Aukštis pasirenkamas pagal vietovę ir gali būti 6,12,18,24,36m aukščio. Montavimas nesudėtingas. Blokai (vamzdžiai) sujungiami tarpusavyje ant žemės horizontalioje padėtyje, tvirtinamas generatorius, sparnuotė, kabeliai ir konstrukcija pakeliama (atverčiama) i vertikalią padėtį bei pritvirtinama ankeriniais varžtais prie pamato. Tvirtinamos atatampos.

Mechaninė sistema
{mosimage}