Idealiai, jėgainė turi būti išdėstyta tiek toli kiek galima nuo pastatų ar medžių, kurie gali blokuoti vėją ir sukelti audringumą. Kaip vadovas, vėjo generatorius turi būti apie dukart aukštį kliūčių prieš tai (bent jau dominuojančiai vėjo krypčiai).
{mosimage}
Kaip pavyzdys, jei yra 7 m aukščio pastatas tada jėgainė turi būti išdėstyta minimumas 7 X 20 m už, t.y. bent jau 140 m, ar ant 15 m bokšto (būdamas daugiau negu 2X pastato aukštis). Tai ypač svarbu, kur kliūtis yra tarp jėgainės ir dominuojančio vėjo, kuris yra normaliai Pietūs į Vakarus. Pastatas į šiaurės rytus turės daug mažiau poveikio visaapimančiam atlikimui.

{mosimage}

Jūs taip pat turite svarstyti kliūties tipą, pavyzdžiui, apsuptas pastatas turės daug daugiau poveikio negu laisvai supakuotų medžių eilė. Tačiau turės būti atsižvelgta ir jei jėgainė nėra gerai išdėstyta tada, metinė energijos karta gali būti paveikta. Iliustruoja tam tikrus poveikius kliūčių ir įkuria ypatybes ant vėjo išteklių, pasiekiamų vėjo jėgainei. Apsvarstymas taip pat turi būti duotas vėjo krypčiai, kuri yra normaliai didžiausia nuo Pietų - Vakarų kryptis ir metų laikas. Daugiau to informacijos gali būti surandama ideali vieta vėjo jėgainei yra viršuje švelnių pietvakarių, kuriais susidūrimo nuožulnumas ir blogiausia vieta yra tik į šiaurės rytus didelio pastato ar ant šiaurės ar rytų susidūrimo nuožulnumas.